Сучасні тенденції: дерево для ванної кімнати

Дерево як матеріал для застосування у ванних кімнатах довгий час вважалося непридатним в силу своїх особливостей. У сучасних дизайнерських рішеннях все частіше зустрічаються цікаві пропозиції щодо використання деревини для душових, ванних і туалетних кімнат, які виглядають просто розкішно.

Як же використання дерева стало не тільки можливим, а й навіть бажаним у вологих зонах приміщень? Розглянемо докладніше.

Інтер'єр ванної кімнати: яке дерево застосувати?

Екзотичні породи деревини з міцною фактурою та високим рівнем вмісту масел у складі можуть прослужити в душових зонах і ванних протягом багатьох років. З плином часу вони будуть старіти, отримуючи вигляд антикварних виробів, при цьому не втрачаючи своїх властивостей - міцності та водонепроникності. Це породи, які ростуть в тропіках: кумару, іроко, тик, гевея тощо.

Якщо для дизайну ванних кімнат у квартирі потрібно використовувати породи, що ростуть в середній смузі - сосну, дуб, кедр, ясен - їх піддають високотемпературній обробці за допомогою тиску, у результаті чого отримують термодеревину, стійку до умов підвищеної вологості та перепадів температури.

Крім термообробки, багато виробників застосовують також інші сучасні технології. Наприклад, дерев'яний масив просочується спеціальною речовиною, а потім покривається у кілька шарів вологостійким лаком. Оздоблення інтер'єру ванної кімнати маленької чи великої з подібним захистом прослужить дуже довго без погіршення своїх властивостей.

Натуральні матеріали - в тренді

Яка ж причина прагнення використовувати дерево у ванних і душових кімнатах? Перш за все, це бажання створити максимально природну, натуралістичну обстановку. Такі інтер'єрні стилі як кантрі, прованс, сільський передбачають застосування дерева і для меблів, і як оздоблювального матеріалу, та найчастіше вони затребувані для котеджів, заміських вілл, приміських готелів і пансіонатів.

Друге значення слова «природний» - екологічно чистий, безпечний. З цією метою дерево застосовується в стилях лофт, екостиль, контемпорарі, мінімалізм - для міських квартир, кафе, готелів, де природні матеріали поєднуються з ультрасучасними штучними.

«У виборі матеріалів для інтер’єру ванної кімнати знову з’являється дерево. Причому, ця ексклюзивна тенденція дизайнерських рішень для міських будівель, звичайно ж, має свою історію і традиції, що йдуть в старовинні особняки і навіть прості сільські лазні і, як варіант, – сауни». http://kindly.com.ua/

Дерево як ознака розкоші

Дерево - матеріал, довгі роки використовуваний в класичному стилі. Інтер'єр ванної кімнати можна виконати в класичному стилі, але переважно так оформлені заміські будинки, з оздобленням деревом і меблями з натурального масиву. Найчастіше в особняках можна побачити:

  • ручне різьблення по дереву з орнаментами;
  • паркет із дерева;
  • габаритні стінові панелі з дерева;
  • унікальні меблеві гарнітури з дерева;
  • гвинтові дерев'яні сходи.

Ванні кімнати, дизайн яких виконаний із застосуванням деревини - не виняток. В них натуральне дерево поєднується з металом - під золото і латунь.

Ванна кімната: інтер'єр зі штучного каменю під дерево

Сучасні оздоблювальні матеріали, такі як штучний камінь, мають у своєму арсеналі забарвлення «під дерево». При цьому новітні технології їхнього виробництва відтворюють не тільки ідентичні дереву кольори, але й фактуру, і рельєфність.

Керамограніт «під дерево» навіть на дотик - шорсткий і теплий, як натуральна деревина. Якщо застосовувати натуральне дерево для дизайну інтер'єру ванних кімнат з якихось причин немає бажання, то його цілком можуть замінити штучні матеріали, максимально до нього наближені.

Ванна з дерева - це реально!

Для тих, кому набридла сантехніка білого кольору, сучасні дизайнери пропонують ванни та раковини з натурального дерева чи штучних матеріалів «під дерево». Ванна з дерева - нове віяння в дизайнах красивих інтер'єрів ванних кімнат, яке вже знайшло своїх відданих шанувальників. Адже така ванна буде приємною, теплою на дотик, на відміну від тих, якими ми користувалися довгі роки.

Руйнуйте стереотипи, застосовуйте натуральні матеріали, і насолоджуйтеся своїм вишуканим інтер'єром!