Створюємо інтер'єр дитячої кімнати

Інтер'єр дитячої в будинку чи квартирі створюється з особливою ретельністю. Дорослі прагнуть не лише врахувати функціональність складових, але й продумати їхню естетику й безпеку. При цьому дизайн дитячої кімнати покликаний дарувати такий життєвий простір дитині, щоб їй там було максимально комфортно, затишно й спокійно.

На що ж слід звертати увагу при оформленні дизайну дитячої спальні?

Дитяча кімната: інтер'єр продуманий до дрібниць

У дитячій кімнаті дитина не лише спить, але й грається, робить зарядку, вчить уроки, проводить час з друзями, займається улюбленими заняттями. Незважаючи на високу функціональність, кімната для дітей не повинна бути перевантажена меблями та зайвими речами, у ній вітається багато світла та вільного простору.

Купити меблі в дитячу кімнату з дерева, з міцними конструкціями та сучасним дизайном - чудовий варіант. Такі комплекти займають небагато місця, і при цьому в них є все, необхідне для відпочинку та розвитку дитини.

Дуже важливо в дитячій кімнаті правильно розташувати освітлювальні прилади. Дитяча обирається з достатньою кількістю сонячного світла, але, крім центрального світильника, у ній потрібно облаштувати функціональне освітлення: настільну лампу, бра, нічник - залежно від потреб, краще у вигляді фігурок тварин або героїв казок.

Обробку підлоги та стін для дитячої найкраще проводити натуральними, екологічно чистими матеріалами, бажано вологостійкими, щоб вологе прибирання не шкодило їхньому зовнішньому вигляду.

Текстиль в інтер'єрі дитячої кімнати слід використовувати помірно, без зайвих рюш та складок, щоб не збирати пил. Матеріали краще вибирати натуральні, спокійних кольорів, з невеликими яскравими акцентами та «дитячими» мотивами.

Функціональність у дитячій кімнаті

Проектуючи дизайн дитячих кімнат, краще відразу виділити функціональні зони: для ігор, фізкультури, занять, сну.

Сучасні меблеві набори - практичні та призначені для різних вікових категорій. Для сімей з маленькими дітьми важлива безпека інтер'єру: відсутність гострих та тендітних предметів, недоступність розеток, велика кількість м'яких меблів.

Інтер'єр і вік дитини

Розглянемо докладніше умови комфортного інтер'єру відповідно до вікової групи дитини.

  1. У дитячій кімнаті для новонародженого батьки чи няня перебувають тривалий час, тому там, крім ліжечка для малюка, слід встановити диван або зручне крісло, сповивальний столик і комод для зберігання речей.
  2. Дитяча дизайн якої розрахований на дитину від 1 до 5 років, повинна бути продумана щодо безпеки, оскільки малюк починає самостійно пересуватися та чіпати всі речі, знайомлячись з навколишнім світом. Потрібне місце для ігор, коробки для іграшок, м'які пуфи.
  3. Дошкільнику необхідний стіл для занять, відповідний його росту, і комфортний стілець. За таким столом дитина зможе малювати, займатися ліпленням з пластиліну, складати пазли, вчитися писати.
  4. Дитячу кімнату дизайн якої планується для школяра, необхідно оновити: купити стіл з об'ємною стільницею для занять, а також стелаж або шафу для шкільного приладдя.

Дизайн дитячої кімнати для дівчинки

«Оформлення кімнати для дівчаток – це відмінна можливість проявити свою фантазію і перетворити навіть невелике приміщення в комфортабельний простір, де малятко змогло б розвиватися і грати». 

https://noviydom.com.ua/

Дизайн дитячої для дівчинки відрізняється милими, романтичними предметами декору. Колірна палітра не обов'язкова в рожевих відтінках, але краще світла. Меблі в дитячу для дівчаток також можуть бути світлими, з натурального дерева або сучасних штучних матеріалів. Наявність гарного дзеркала буде незайвою, як і куточок для ляльок та м'яких іграшок.

Інтер'єр дитячої для хлопчика

Дизайн дитячої кімнати для хлопчика кардинально відрізняється від дівчачої - тони в ній темніші, а тематика, залежно від уподобань мешканця, може бути різною: автомобілі, космос, спорт, єдиноборства, мореплавання. Багато батьків встановлюють у кімнаті сина тренажер або шведську стінку, щоб заняття фізкультурою увійшли в звичку з дитинства. Меблі в дитячу для хлопчика повинні бути особливо міцні, стійкі та комфортні, але без декоративних надмірностей.

Окрема кімната для дитини - це особистий простір, де вона проводить час за улюбленими заняттями, але разом з тим розвивається та привчається до відповідальності.