Облаштування сходів у приватному будинку

Обираючи конструкцію сходів для будинку, потенційний власник звертає увагу на їхню практичність, естетику, вартість, а також матеріал, з якого їх виготовляють. Оскільки існує великий вибір усіх цих складових, ми розповімо, як обирати сходи для будинку, докладніше.

Більшість компаній з виробництва сходів пропонують великий асортимент форм і матеріалів:

 • дерев'яні сходи з дуба, сосни, бука;
 • металеві сходи;
 • кам'яні сходи;
 • комбіновані моделі.

Можна замовити сходи в будинок будь-якого вигляду: легкі чи масивні, виконані в стилях хай-тек, класичному, модерн тощо. Ціна сходів залежатиме від їхнього типу, розміру, матеріалу та складності конструкції.

Види матеріалів та їхні відмінності

 1. Сходи з дерева. Дерево - природний, екологічно чистий матеріал, найзатребуваніший при замовленні сходів для дач і заміських котеджів. Вони чудово вписуються в інтер'єрні стилі: шале, кантрі, класичний, лофт, прованс, еко. Найкраще замовити дерев’яні сходи з декоративними елементами: поручнями, різьбленням, балясинами, що виглядає дуже вишукано.
 2. Металеві сходи. Вироби з нержавіючої сталі можуть бути як монолітними, так і на тятивах або бильцях. Головні переваги металевих сходів - їхня довговічність, міцність, несхильність до корозії, стійкість до вологості. Якщо сходи прикрасити куванням, то вийде унікальний, шикарний виріб. Замовити ковані сходи можна для класичного стилю, а також для індастріал, модерн, хай-тек, мінімалізм - залежно від дизайну конструкції.
 3. Скляні сходи. Це міцні й гарні вироби, які можуть собі дозволити власники приватних розкішних вілл з високим рівнем доходу. Дизайн сходів у заміському будинку зі скла застосовують рідко через їхню непрактичність та складність догляду. Але окремі скляні елементи можна використовувати для металевих і кам'яних конструкцій.
 4. Сходи з каменю. У заміських будинках досить затребувані сходи з каменю - як натурального, так і штучного. Це можуть бути мармур, граніт, кварцовий агломерат, акрил чи керамограніт. Камінь - один з найміцніших матеріалів, здатний прослужити десятиліття без втрати властивостей. Замовити сходи на другий поверх з каменю можна для стилів модерн, класика, ампір, авангард, бароко.

Сходи для будинку за індивідуальним замовленням

Перш ніж замовити сходи в Києві для дому, потрібно розрахувати висоту стель та площу приміщення. Найкраще заздалегідь продумати дизайн внутрішніх сходів, а також визначитися з шириною відстані між сходинками, необхідністю поручнів та декоративного оздоблення. Крім того, варто врахувати наступні моменти.

 1. Запатентована посилена конструкція сходів гарантує безпеку.
 2. Вібропоглинаючі прокладки забезпечать відсутність скрипу сходинок.
 3. Елементи кріплення встановлюються максимально непомітно.
 4. Висота щабля повинна бути в межах 15-20 см.
 5. Ширина сходинки - 26-30 см.

«Основними складовими системи вважаються марші. А складові частини сходових маршів — це щаблі, підсходинки, майданчик, опори під щаблі (косоури, тятиви), балясини і перила». https://concom.com.ua/

Дизайн сходів у приватному будинку буває різним: гвинтові, маршові, з поворотним майданчиком, на косоурах або тятивах, із забіжними сходинками, балясиною чи балюстрадою. Особливості того чи іншого виду необхідно обговорити з виробником, з урахуванням можливості встановлення у відповідності з архітектурою приміщення, щоб у результаті сходова конструкція була не лише гарною, а й максимально зручною та безпечною.