Міжкімнатні двері за індивідуальним замовленням

Вхідні двері встановлюються на початку ремонту, тоді як міжкімнатні - в кінці. Так заведено, тому що на завершення робіт набагато легше визначитися з кольором, а також заміри дверей краще проводити після встановлення підлогового покриття.

Обираємо колір та стиль

Двері - це така складова інтер'єру, яку ніяк не можна обійти увагою. Багато хто прагне замовити міжкімнатні двері для всього будинку чи квартири однакові з вигляду. Можна й так, але краще все-таки враховувати, що кожна кімната має своє призначення, і двері також повинні йому відповідати.

Наприклад, для ванної кімнати підходять вологостійкі двері без скляних вставок, тоді як для вітальні двері зі скляними вставками будуть оптимальними - вони пропускатимуть світло до передпокою. При цьому кожен робить вибір на свій смак. Щодо колірного рішення - також все дуже індивідуально. Можна замовити двері під колір меблів, а можна - в гармонійному поєднанні з оздобленням стін приміщення. Часто колір дверей підбирається під колір підлоги - для створення ефекту єдності простору.

Міжкімнатні двері повинні відповідати інтер’єрному стилю: наприклад, до класичного стилю замовляємо і двері класичні, і фурнітуру до них, і до інших стилів так само.

Відповідно до виду покриття міжкімнатні двері діляться на:

  1. Пофарбовані.
  2. Плівкові.
  3. Шпоновані.
  4. Дерев'яні.
  5. Скляні.

Як обрати розмір дверей?

Для того, щоб визначитися з розміром дверей, необхідно провести певні виміри за допомогою рулетки. Стандартні розміри дверного отвору для встановлення міжкімнатних дверей такі:

  • ширина дверного отвору - 80 см;
  • висота - 210 см.

Ці параметри вимірюються в трьох точках - по краях і по центру. Так легко переконатися, що проріз не має пошкоджень та дефектів. Якщо ж такі є, їх слід усунути до встановлення дверей.

Визначаємося, у який бік двері відчинятимуться

За способом відкривання двері можуть бути двох видів:

  1. Двері, що відчиняються «нарозпашку», - розпашні. Найчастіше при виготовленні дверей на замовлення надають перевагу саме цьому виду міжкімнатних дверей. Вони можуть відчинятися вліво або вправо - залежно від планування кімнати. Особливу увагу потрібно приділити стороні відкриття, якщо двоє дверей розташовані зовсім поруч.
  2. Розсувні двері, або двері-купе, одна стулка яких закріплюється на спеціальній рейці. Надійніший варіант - кріплення стулки і зверху, і знизу.

Для вітальні в заміський будинок або велику квартиру найчастіше замовляють двостулкові двері з декоративним оформленням. Для ванних, дитячих, спалень воліють купити двері одностулкові, а розсувний варіант ідеально пасуватиме для гардеробної кімнати.

Вага та міцність міжкімнатних дверей

Найміцнішими та довговічними вважаються двері, виконані з благородного дерева: дуба, венге, яблуні, горіха. Такі варіанти дверей вимагають дбайливого догляду, тому їх потрібно встановлювати у вітальні, бібліотеці, кабінеті. Для спальні та дитячої більше підійдуть полегшені варіанти - наприклад, зі шпону, з натуральним покриттям із дерева.

Стійкість до вологи та механічних пошкоджень

Купити двері для ванної та туалету, і навіть для кухні, найкраще з ламінованою поверхнею, стійкою до підвищеної вологості. Якщо в будинку є маленькі діти або домашні тварини, можна вибрати варіант шпонування, оскільки механічні пошкодження таких дверей усуваються легше, ніж на інших видах покриттів.

«Звукопоглинання (звокоізоляція) і теплоізоляція в дверях забезпечується однаковими параметрами, а саме конструкцією дверного полотна і дверного короба. Для поліпшення даних характеристик переважно бажано вибирати двері з притвором на коробі, з наявністю ущільнювальної гумки. Сподіваючись на тепло і звукоізоляцію не варто вибирати двері зі стільниковим наповненням, краще віддати переваги дверей з фільонками з МДФ». 

https://interiordoors.com.ua/

Якісні міжкімнатні двері з натурального масиву дерева володіють як звукоізоляційними, так і теплоізоляційними властивостями, що слід враховувати, обираючи двері на замовлення.